1/7

ניתוח שאיבת שומן

דיאטה בשילוב פעילות גופנית מפחיתה את אחוזי השומן  בגוף ומאפשרת ירידה במשקל, אולם אין לנו שליטה היכן בגוף יתרחש השינוי המיוחל. כך לעיתים נוצר מצב מתסכל של מצבורי שומן עקשניים שאינם מגיבים לדיאטה ולהתעמלות. הסיבה לכך היא פיזור שומן בעייתי מבחינה גנטית. מי שניסה טיפולים במכונות להמסת שומן בגלי אולטרא סאונד או בקרני לייזר גילה לאכזבתו כי יעילותם מוגבלת, שכן לא תיתכן תוצאה ללא שאיבת השומן אל מחוץ לגוף. הפיתרון להסרת מצבורי שומן ספציפיים הוא ניתוח שאיבת שומן. תוצאות הניתוח מביאות לעיצוב מחדש ואיזון הפיזור השומני, צמצום היקפים ופיסול הגוף לצורה הרצויה.

 למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

 

ניתוח לשאיבת שומן מיועד לנשים וגברים, מגיל 18 ומעלה וללא עודף משקל מסוכן, הסובלים מהצטברות שומנים במקומות מסוימים בגוף. חשוב לציין כי שאיבת שומן אינה באה כתחליף לדיאטה וכפתרון להשמנת יתר.

התוצאות הטובות ביותר מתקבלות עד גיל 40, מאחר שהן תלוית באיכויותיו האלסטיות של העור. גם שינויי משקל דרסטיים ישפעו על איכות העור ומכאן על התוצאות שיתקבלו. בכדי לקבל תוצאות טובות בגילאים מבוגרים יותר יתכן ויהיה צורך לשלב ניתוחים לעיצוב הגוף.

 

המקומות שבהם מצטבר בדרך כלל שומן אצל נשים הם הישבן, הבטן והירכיים. לעיתים יש מצבורי שומן גם בזרועות, בברכיים, במותניים, בגב, בשוקיים ובחזה - ומקומות אלה מתאימים לשאיבת שומן. השאיבה יכולה להתבצע ממספר אזורים בעת ובעונה אחת  וניתן לשלבה עם ניתוחים פלסטיים אחרים, למשל ניתוחי מתיחת עור כגון: מתיחת בטן (להמשך קריאה על מתיחת בטן), מתיחת זרועות (להמשך קריאה על מתיחת זרועות) ומתיחת ירכיים (להמשך קריאה על מתיחת ירכיים), או עם טיפולים אסתטיים מסוגים שונים.

 

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים, על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

תהליך ניתוח שאיבת שומן

 

משך הניתוח וסוג ההרדמה (מקומית או כללית) תלויים במספרם ובהיקפם של האזורים בהם מבוצעות שאיבות השומן ובאם הוחלט לשלב גם מתיחות עור. במהלך הניתוח מוחדרות צינוריות מתכת דקות לתוך חתכים זעירים שנעשו בעור. דרך הצינוריות ובאמצעות מכונה נשאב השומן לתוך כלי איסוף. כל אזור נשאב לפחות משני כיוונים כדי להגיע לשאיבה אחידה. בסיום הניתוח ייחבשו אזורי השאיבה בחגורות תומכות (מחוך) שמטרתן הידוק העור לרקמה שתחתיו בתקופת ההחלמה, להשגת עיצוב טוב יותר. לאחר השגחה ישוחרר המנותח לביתו.

 

החלמה מניתוח שאיבת שומן

 

ההחלמה מניתוח שאיבת שומן הינה קצרה יחסית, אורכת מספר ימים ותלויה באזורים שנשאבו ובהיקפם. בתקופת ההחלמה צפויים כאבים קלים, להקלתם ניתן להיעזר במשככי כאבים. לרוב ניתן לחזור לפעילות רגילה בהדרגה כשבוע אחרי הניתוח וחזרה לפעילות ספורטיבית מאומצת תוכל להתבצע בהדרגה כחודש לאחר הניתוח במהלך השבועיים הראשונים יש ללבוש את החגורה התומכת (מחוך) בכל שעות היממה. בתקופה הראשונה יהיו אזורי השאיבה נפוחים וללא שינויים משמעותיים בהיקפים. הנפיחות תרד בהדרגה, כאשר תוצאה סופית וירידה משמעותית בהיקפים תתקבל תוך כשלושה חודשים. תוצאה זו לא תשמר במקרים של השמנה .

 

סיבוכים אפשריים

 

בניתוחי שאיבת שומן סיבוכים משמעותיים הינם נדירים. תופעות לוואי אפשריות עשויות להיות: שטפי דם, אדמומיות של העור והפרעות או אובדן תחושה באזורים שטופלו. ברובם המכריע של המקרים יהיו התופעות זמניות בלבד. במקרים נדירים ביותר יתכנו: זיהום, אסימטריה, אי התכווצות העור באזור שאיבת השומן ותסחיפים ריאתיים. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנים.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

 

 

 

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080