1/5

ניתוח מתיחת ירכיים

 עודפי עור רפוי באזור הירכיים הם לרוב תופעת לוואי לא אסטטית של הרזייה מהירה ודרסטית, בין אם בעקבות דיאטה או בעקבות ניתוח הרזייה. השומן נעלם, אולם רקמת העור, שמאבדת מהאלסטיות שלה, אינה מתכווצת בהתאמה וכתוצאה נוצרים העודפים. מעבר לצורך להסתיר כל הזמן את הירכיים בשל הבעיה האסתטית, מדובר בתופעה שיוצרת מגבלה פיזית, כיוון שקפלי העור נוטים להשתפשף בזמן ההליכה ועלולים לגרום לכאבים ולדלקות.
ניתוח מתיחת ירכיים מעלים עודפי עור באזור הירכיים ותוצאותיו ירכיים מעוצבות, בעלות היקף צר יותר עם הפחתה משמעותית בעודפי עור. אחוזי הצלחת הניתוח גבוהים ותוצאותיהם נשמרות כל עוד נשמר המשקל הנוכחי
 

למי מתאים ניתוח מתיחת ירכיים?

 

ניתוח מתיחת ירכיים מיועד לנשים וגברים, מגיל 18 ומעלה וללא עודף משקל מסוכן, הסובלים מעודפי עור רפוי באזור הירכיים.

 

במהלך פגישת הייעוץ יבצע ד"ר בראל מספר בדיקות רפואיות בכדי לוודא את כשירות המטופל לעמוד בניתוח. הוא בודק את מצב העור והשומן בירכיים, על מנת לקבוע באיזו שיטה יתבצע הניתוח:

 

  • במידה ואין כמות רבה של רקמות עודפות או במקרים בהם עודפי העור מתרכזים בעיקר בחלק הפנימי של הירך, יתבצע הניתוח דרך חתך באזור הקרוב למפשעה. בשיטה זו הצלקת שתתקבל תהיה קטנה ומוסתרת בקפל המפשעתי.

  • במידה וישנה כמות רבה של רקמות עודפות בהיקף הירך, מבוצע חתך אנכי נוסף לאורך פנים הירך עד לקו הברך.

 

בשתי השיטות נהוג לרוב לשלב שאיבת שומן (להמשך קריאה על שאיבת שומן), על מנת לקבל מראה אופטימלי. מלבד הירכיים ניתן לשאוב גם מוקדים נוספים עם עודפי שומן.

 

נשים המתכננות כניסה להריון צריכות לקחת בחשבון כי תוצאות הניתוח עשויות להשתנות, מכיוון ששינויים במשקל לאחר הניתוח עלולים לשנות את צורת הירכיים.

 

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים בריפוי הפצעים לאחר הניתוח. על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

תהליך ניתוח מתיחת ירכיים

 

ניתוח מתיחת ירכיים נעשה בהרדמה מלאה, הוא נמשך כשלוש שעות ותלוי בכמות עודפי העור המוסרת. כאמור, סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם לצרכים העיצוביים של הירכיים, למצבו של המטופל ובהתאם לחוות דעתו המקצועית של ד"ר בראל.במהלך הניתוח, במידה ויש צורך בשאיבת שומן מהירך,תהיה זו הפעולה הראשונה שתתבצע. בהמשך יבוצע עיצוב של הירך באמצעות הסרת עודפי העור, העור הנותר ימתח ויהודק לגוף והחתכים יתפרו בתפרים פנימים שמתמוססים מעצמם.בתום הניתוח יולבש מחוך אלסטי מיוחד שנועד ליצור לחץ מתמשך על האזור המנותח. לעתים, על פי שיקולים רפואיים, יש צורך בהשארת נקזים שיפנו הפרשת דם ונוזלים מאזור הניתוח. לאחר השגחה במהלך הלילה ישוחרר המנותח לביתו.

 

החלמה מניתוח מתיחת ירכיים

 

ההחלמה מניתוח מתיחת ירכיים אורכת בין שבועיים לשלושה שבועות, כתלות בסוג הניתוח שבוצע. כאבים לאחר הניתוח עשויים לארוך מספר ימים, הם מטופלים באמצעות משככי כאבים ופוחתים בהדרגה. במידה והושארו נקזים בניתוח, הם יוסרו עם הירידה בהפרשה, לרוב במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח, בהתאם לשיקולו של ד"ר בראל. במהלך תקופת ההחלמה מומלץ להימנע ממאמצים, אולם, בכדי למנוע היווצרות בצקות וקרישי-דם בוורידי הרגליים, יש להימנע משכיבה ממושכת ללא תנועה. אין צורך להגיע לרופא לשם הוצאת התפרים מפני שאלה נמסים מאליהם. המחוך האלסטי מעניק תמיכה ומפעיל לחץ על הירכיים בעת ההחלמה. יש ללבשו בכל שעות היממה במשך שישה שבועות. התוצאות הסופיות של הניתוח יראו כעבור מספר חודשים. חשוב לדעת כי תוצאה זו לא תשמר במקרים של השמנה קיצונית.

 

סיבוכים אפשריים

 

בניתוח שכולל חתכים בירך הפנימית תיוותרנה צלקות וקשה לחזות מראש עד כמה תבלוטנה. כמו בכל ניתוח ישנם סיכונים וסיבוכים אפשריים הכוללים: דימום, הצטברות תת עורית של נוזלים (סרומה), פתיחה של התפרים, זיהומים, דלקות, בצקת, תחושת נימול בעור ואסימטריה. במקרים נדירים ביותר ייתכנו קרישי דם בוורידי הרגליים ותסחיפים לריאות. התופעות ניתנות לרוב לטיפול במידה ואובחנו בזמן. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנים.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080