ניתוח הגדלת חזה - הנחיות שחרור ותשובות לשאלות נפוצות

כאבים

בשעות הראשונות עלולים להופיע כאבים בינוניים עד חזקים וזה שלב המטופל בתרופות נוגדות כאבים הניתנות על-ידי ד"ר בראל. בימים הבאים הכאבים בינוניים וניתנים לשליטה על-ידי משככי כאבים רגילים. בד"כ לאחר כשבוע אין כאבים משמעותיים. בהגדלה תת-שרירית הכאבים מעט יותר חזקים וממושכים, מלווים במגבלה בתפקוד הזרועות. במקרה זה ירשום לך ד"ר בראל תרופות מרשם חזקות יותר.

 

רחצה

ניתן להתקלח ללא חשש 24 שעות לאחר השחרור. הפלסטר שעל החתך מודבק היטב ואינו יורד במים. ככלל, הפלסטר צריך להישאר במקומו והוא יוסר על-פי הנחיות ד"ר בראל.

 

מנוחה וחזרה לפעילות

במהלך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה נדרשת מנוחה של כשבוע, במהלכו מומלץ להימנע מפעילות מאומצת וחל איסור להרים משאות כבדים. יש להימנע מטלטול מוגזם של השדיים (קפיצה וריצה) וממאמץ יתר של חגורת הכתפיים והזרועות במשך כחודש וחצי. ניתן לחזור לפעילות יומיומית מתונה תוך ימים בודדים. היכולת לחזור לעבודה היא אישית ותלויה בסוג העבודה. ככלל, ניתן לחזור לעבודה משרדית כעבור שבוע, ולעבודה פיזית כעבור שבועיים.

 

חזייה מיוחדת

עליך ללבוש את החזייה המיוחדת במשך כל שעות היממה, כולל בזמן השינה, לתקופה של 6 שבועות.

 

שינה

מומלץ לישון על הגב בחודש הראשון לאחר ניתוח הגדלת החזה, על מנת למנוע לחץ על השתלים ולצמצם סיכוי לשינוי מיקומם.

 

שינויים בתחושה

בחודשים לאחר הניתוח התחושה על עור השד והפטמה שונה מהתחושה לפני הניתוח. בדרך כלל, התחושה הנורמלית חוזרת תוך מספר חודשים, אולם, לעיתים, התהליך עשוי להימשך עד שנה וחצי. נזק בלתי הפיך לתחושה בפטמה נדיר אם כי לא בלתי אפשרי.

 

תוצאות סופיות

נפיחות בשדיים יורדת בהדרגה ועשויה להימשך עד כחודש. השדיים בתחילה נראים גדולים, נוקשים, גבוהים ורחוקים אחד מהשני. בהמשך הם קטנים מעט, מתרככים, יורדים ומתקרבים זה לזה. כעבור כחודש מתקבל כבר מראה אסתטי, ולאחר כ- 3 חדשים המראה כמעט סופי. במהלך השנה הראשונה עדיין עשויים לחול שינויים קטנים במראה ובתחושה.

 

מקרים בהם יש ליצור קשר מיידי עם ד"ר בראל

אם מופיעים: נפיחות, שינוי צורה, כאבים יוצאי דופן, פצעים על עור השד, הפרשה או עליית חום. תמיד נכון להשוות את שני השדיים. אם שד אחד מתנהג באופן יוצא דופן, יש ליצור קשר עם ד"ר בראל.

 

במקרים אלו ובכל שאלה נוספת ניתן להתקשר למתאמת של ד"ר בראל: תמי - 054-7097096.

 

החלמה מהירה!

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080