1/5

הזרקת שומן עצמי

שומן עצמי הינו חומר ההזרקה המועדף במצבים מסויימים. הזרקת שומן עצמי מאפשרת פיסול, עיצוב, שיפור מראה הפנים והעלמת סימני הגיל לאורך זמן. עם ההתבגרות מתרחש תהליך טבעי ובלתי נמנע של איבוד הנפחים בפנים. רקמות השומן והשריר מתדלדלים, נוצרים קמטים ונפילה של הלחיים וקו הלסת. הזרקות השומן הפכו להיות מאוד פופולריות בשנים האחרונות, אולם השימוש בשיטת טיפול זו החל כבר במאה התשע-עשרה. השומן נשאב מאזור אחד בגופו של המטופל, עובר טיפול בשיטה חדשנית ומוזרק לאזור אחר, לקבלת נפח ולטישטוש קמטים.

יתרונות השיטה

 

לשיטה מספר יתרונות בולטים: מאחר ומדובר בחומר מילוי טבעי, המכיל את הרקמה ואת ההרכב הגנטי של המטופל, הוא אינו מזוהה על-ידי מערכת החיסון כגוף זר ולכן מתקבל היטב ע"י הגוף. מלבד מילוי הנפח רקמת השומן כוללת תאי גזע המחדשים את העור. התוצאה נשמרת למשך שנים והשומן שנקלט ע"י הגוף שומר על נפחו.

 

למי מתאימה הזרקת שומן עצמי?

 

הזרקת שומן עצמי מתאימה לנשים וגברים, בכל גיל ובהתאם למצבם הרפואי, הזקוקים למילוי קמטים ושקעים בפנים, להדגשה של עצמות הפנים (להמשך קריאה עיצוב לחיים) (להמשך קריאה עיצוב סנטר) או למילוי אזורים נוספים בגוף כדוגמת עצם החזה, שדיים ועכוז.

במהלך פגישת הייעוץ המקדימה יבדוק ד"ר בראל את המטופל ובכלל זה. את האזורים הספציפיים אותם יש צורך למלא, יסביר למטופל על מגוון שיטות הטיפול הרלוונטיות (להמשך קריאה הזרקת חומרי מילוי) ובכללן גם על הטיפול בהזרקת שומן עצמי. במידה ובהתאם לממצאי הבדיקה ימליץ ד"ר בראל על טיפול בהזרקת שומן עצמי, יוחלט, יחד עם המטופל,על האיזור ממנו ישאבו כמויות השומן העצמי הנדרשות.

האזורים הנפוצים מהם נשאב השומן הינם מותניים, בטן תחתונה, עכוז, ירכיים או כל מקום אחר בו יש ריכוז של שומן.

 

תהליך הטיפול בהזרקת שומן עצמי

 

שאיבת השומן – פעולת שאיבת השומן מתבצעת בחדר ניתוח, בהרדמה מקומית או טשטוש. במהלך הפעולה ישאב ד"ר בראל באמצעות צינורית עדינה מעט שומן מהאזור הנבחר. השאיבה תתבצע בלחץ נמוך על–מנת לשמור על תאי השומן העדינים. לאחר מנוחה בת מספר שעות, משוחרר המטופל לביתו. האיזור ממנו נשאב השומן יחזור לתפקוד מלא כעבור זמן קצר, אך תתכן באיזור אי נוחות מינימלית ולעיתים גם שטפי דם שיחלפו כעבור מספר ימים.

השומן שנשאב מועבר למעבדה, שם הוא עובר טיפול העשרה בשיטה חדשנית המזככת אותו, דוחסת אותו ומכינה אותו להזרקה.

הזרקת השומן – לאחר תהליך הכנת השומן להזרקה, יוזריק השומן לאיזור אותו רוצים למלא או לעצב. הטיפול מתבצע על-ידי הזרקות מרובות ןמדוייקות של כמויות שומן מזעריות. לאחר ההזרקה אין צורך בתקופת בהחלמה וניתן לחזור לפעילות מלאה. באזור הזרקת השומן יופיעו שטפי דם ונפיחות שיחלפו לאחר מספר ימים. חלק מהשומן העצמי המוזרק צפוי להספג ולהתמוסס והכמות הנותרת תהיה קטנה מהכמות שהוזרקה. לעיתים, כדי להגיע לאפקט הרצוי יהיה צורך לחזור על ההזרקה מספר פעמים במרווחי זמן. לאחר הטיפולים החוזרים תישמר התוצאה והשומן הנותר כעבור זמן, יעבור אינטגרציה מלאה במקום בו הוזרק.

 

סיבוכים אפשריים

 

מכיוון שטיפול בהזרקת שומן עצמי נחלק לשני שלבים בשני אזורים שונים, גם הסיבוכים - שאינם שכיחים - נחלקים לשתי קבוצות:

סיבוכים באזור השאיבה – סיבוכים משמעותיים הינם נדירים. תופעות לוואי אפשריות עשויות להיות: שטפי דם, אדמומיות של העור וחוסר נוחות באזורים שטופלו. ברובם המכריע של המקרים יהיו התופעות זמניות בלבד. במקרים נדירים יותר יתכנו: זיהום, אסימטריה, אי התכווצות העור באזור שאיבת השומן ותסחיפים ריאתיים. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנים.

סיבוכים באזור הזרקה - הסיכוי להופעת תופעות לוואי אינו גבוה והתופעות לרוב חולפות תוך מספר ימים. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, מתרחשות בעקבות הההזרקה עצמה. עובדת פציעת העור והרקמות שמתחתיו עם מחט עלולה להביא כאב, גרד, נפיחות, סימנים אדומים וחבורות. תופעות אלו לרוב קורות מפגיעת ורידים או נימים זעירים.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080