הרמת גבות 1
הרמת גבות 1

press to zoom
הרמת גבות 2
הרמת גבות 2

press to zoom
הרמת גבות 7
הרמת גבות 7

press to zoom
הרמת גבות 1
הרמת גבות 1

press to zoom
1/7

ניתוח הרמת גבות

צניחת גבות ומצח מקומט משווים לפנים מראה מבוגר יותר, ולעיניים מראה עייף ועצוב. תופעה זו שכיחה החל משנות הארבעים, וקשורה לאיבוד האלסטיות בעור כחלק מתופעת ההתבגרות, השפעת כח הכבידה ורפיון הרצועות המקבעות את הגבה למקומה. לתופעה זו עלולות להיות גם השפעות על שדות ראייה מעבר לבעיה האסתטית.

 

בניתוח הרמת גבות נמתח אזור הגבות לכיוון הרקות, הגבות חוזרות למיקומן הטבעי,ועודפי העור מוסרים במידת הצורך, לקבלת מראה צעיר ורענן יותר.

 

 

למי מתאים ניתוח הרמת גבות?

 

ניתוח הרמת גבות נפוץ אצל נשים וגברים מגיל 45 ואילך, זאת מכיוון שהשינויים המשמעותיים במראה הגבות והמצח נצפים לרוב לאחר גיל זה. עם זאת, קיימים מקרים בהם, מסיבות שונות, נדרש הניתוח בגיל צעיר יותר. ניתן לזהות צניחת גבות כאשר חלקן החיצוני של הגבות נמוך יותר מחלקן הפנימי, והן מאבדות מצורתן הקשתית.

 

במפגש ייעוץ מקדים ישאל המטופל לגבי מצב בריאותו הכללי, תפקוד בלוטת התריס, בעיות ראיה ובעיות עיניים כרוניות, כגון אלרגיה, יובש או דמעת יתר. ד"ר בראל יבצע מספר בדיקות, בהן: בדיקת מבנה הגבות, חומרת הצניחה, מראה המצח, תנועתיות עיניים, שדות ראיה, חוזק עפעף תחתון, היפוך גלגלי עיניים, מיקום גלגל העין יחסית ללחי ומיקום זוויות עיניים פנימיות אל מול חיצוניות ועוד. במידת הצורך, יופנה המטופל לבדיקה נוספת אצל רופא עיניים. בהתאם לממצאים יאבחן ד"ר בראל את הפתרון המתאים ביותר:

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים בריפוי הפצעים לאחר הניתוח. על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

תהליך ניתוח הרמת גבות

 

ניתוח הרמת גבות מתבצע לרוב בהרדמה כללית, או בהרדמה מקומית בתוספת טשטוש ואורך כשעה וחצי עד שעתיים, בהתאם לסוג הניתוח הנדרש.

קיימות מספר אופציות ניתוחיות:

  • ניתוח בגישה ישירה, בו הגבות מורמות על-ידי ביצוע חתך רוחבי מעל הגבה, הסרת עודפי עור והרקמות שתחתיו ותפירתם מחדש.

  • ניתוח הרמת מצח ובו החתך מבוצע בתוך שיער הראש, באיזור שמעל הרקה, ודרכו מבוצעת מתיחה של העור יחד עם רקמה נוספת, עמוקה יותר, כדי להרים את החלק הצדדי של הגבה.

  • ניתוח הרמת גבות המבוצע כחלק מניתוח הרמת עפעפיים (להמשך קריאה על הרמת עפעפיים) ולעיתים אינו דורש חתך נוסף. במקרים רבים מקורו של עודף עור בעפעף העליון הינו, בין היתר, בצניחה של הגבה. במצב זה יש צורך להרים את הגבות במקביל לכריתת עודפי העור בעפעף העליון. עם זאת, במקרים אחרים, ניתוח הרמת גבות עשוי לפתור גם בעייה של צניחת עפעפיים, ויחסוך את הצורך בניתוח עפעפיים.

 

בסיום הניתוח אין צורך באשפוז ולאחר התאוששות קלה ישוחרר המנותח לביתו ללא חבישה.

 

החלמה מניתוח הרמת גבות

 

ההחלמה מניתוח הרמת גבות אורכת לרוב כשבוע עד 10 ימים.בימים הראשונים שלאחר הניתוח, יתכן כאב מקומי שמגיב היטב למשככי כאבים. כמו כן, בשבועיים הראשונים צפויים להופיע נפיחות ושטפי דם, להקלתם מומלץ להניח קומפרסים קרים. את אזור הניתוח ניתן להרטיב אחרי יומיים. מומלץ להמנע מפעילות גופנית מאומצת, משחייה ומשהייה בשמש למשך כחודש. במידה ובוצע שימוש בתפרים שאינם נספגים הם יוסרו כשבוע לאחר הניתוח. הצלקות לרוב מאד עדינות ומיטשטשות כמעט לחלוטין תוך מספר חודשים.

 

סיבוכים אפשריים

 

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הרמת גבות קיימת אפשרות לסיבוכים שונים, כגון: דימום, זיהום, אסימטריה, איבוד תחושה, אי צמיחת שיער באזור הצלקת, החלמה איטית או שינוי בתנועת הגבה. לפעמים ישנם שטפי דם באזור הרקה שיכולים לרדת עד לעפעפיים העליונים. סיבוכים אלו נדירים ורובם חולפים מעצמם או ברי תיקון. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנים.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080