1/6

עיצוב סנטר

הסנטר מהווה בסיס למסגרת הפנים שלנו. למבנה וגודל הסנטר השפעה גדולה על האסטטיקה, הפרופרציה וההרמוניה של כלל מרכיבי הפנים. רבים טועים לחשוב כי הבעיה בפנים שלהם נובעת מצורת האף, השפתיים או הצוואר, בעוד הבעיה האמיתית היא מערבת לרוב, סנטר קטן, חסר ושקוע.
עיצוב הסנטר יכול להיעשות בשיטות ניתוחיות (שתל סנטר) או לא ניתוחיות (הזרקת חומרי מילוי).

עיצוב הסנטר יוצר קו לסת אחיד ומקנה לפנים מראה נעים, מרשים ואצילי.

 

 

למי מתאים עיצוב סנטר?

עיצוב סנטר נועד לאנשים בעלי סנטר אסימטרי, קטן או נסוג, שמימדיו אינם מתיישבים בהרמוניה עם חלקי הפנים האחרים. מצבים אלה יכולים להיות מולדים, כתוצאה מפציעה או כחלק מתופעות הקשורות בצניחת הפנים עם הגיל. מומלץ לבצע עיצוב סנטר כאשר עצמות הפנים הגיעו לידי הבשלה, ולכן הוא יבוצע לרוב אחרי גיל 18.

בפגישת הייעוץ יבדוק ד"ר בראל את מבנה הסנטר והפנים ויקבע בהתאם מהו הטיפול הנדרש - במקרים קלים בהם לא נדרשת הגדלה דרסטית של הסנטר יהיה ניתן להשתמש באמצעים שמרנייים וללא סכין מנתחים, על-ידי הזרקת חומר מילוי (להמשך קריאה על הזרקת חומרי מילוי), ואילו לבעלי סנטר קטן ונסוג במיוחד, הדורש עיצוב מסיבי, יתאים יותר שימוש בשתל סיליקון.

 

הגדלת סנטר בחומרי מילוי

 

בשיטה הלא ניתוחית, הגדלת הסנטר ועיצוב קו הלסת מושגים על-ידי טיפול קצר בהזרקת חומר מילוי בשם חומצה היאלורונית או קלציום הידרוקסי אפטיט (רדיאס) (להמשך קריאה על הזרקת חומרי מילוי).

ניתן לשלב עם טיפול עיצוב הסנטר טיפולי פנים נוספים, כגון: טיפול בקמטים בהזרקת חומרי מילוי, עיצוב לחיים, מילוי שפתיים וטיפולי הזרקת בוטוקס (להמשך קריאה על בוטוקס). 

טיפול עיצוב סנטר בהזרקת חומרי מילוי לא יבוצעו בנשים הרות או מניקות, במטופלים שסבלו בעבר מתגובה אלרגית לטיפול ובמטופלים שסובלים מזיהומים בעור באזור הטיפול המיועד.

הטיפול מתבצע לאחר אלחוש האזור באמצעות משחה מיוחדת. ד"ר בראל יבצע הזרקה במספר נקודות ישירות לאזורים השקועים וחסרי הנפח בקו הלסת והסנטר. כשחומרי המילוי מוחדרים לשכבה התת־עורית תוצאות אפקט המילוי מיידיות וכמו גם ההתאוששות מהטיפול.

החומרים נספגים בגוף במשך הזמן, כך שיש לחזור על הטיפול בטווח של שנה עד שנתיים אם רוצים לשמור על התוצאות.

יש להמנע מעיסוי של הפנים ומפעילות מאומצת למשך יממה.

להנחיות לאחר טיפול בהזרקת חומרי מילוי לחצו כאן.

הסבירות להופעת תופעות לוואי של הטיפול הינה נמוכה. עם זאת, במהלך הימים הראשונים ייתכנו תופעות לוואי זמניות וקלות, כגון: כאבי ראש, בחילות, שטפי דם נקודתיים באזורי החדרת החומר, אדמומיות, גירוי מקומי ונפיחות קלה באזור ההזרקה העשויה להמשך עד 24 שעות.

 

הגדלת סנטר באמצעות שתלי סיליקון

 

לבעלי סנטר קטן ונסוג במיוחד, הדורש עיצוב מסיבי, תתבצע הגדלת הסנטר על ידי שימוש בשתל סיליקון מותאם אישית, שיוחדר בהליך כירורגי. השתל מוצק ומחקה במרקמו את עצם הלסת, כאשר היתרון בשיטה זו הוא שאין צורך לחזור על הניתוח יותר מפעם אחת, מפני שהסיליקון קבוע ואינו נספג בגוף.
ניתוח בשיטה זו אורך כשעתיים ונעשה בהרדמה מלאה או חלקית. במהלך הניתוח יחדיר ד"ר בראל את השתל דרך חתך שיעשה במיקום מוסתר לחלוטין - הרירית הפנימית של הפה, בקדמת החניכיים התחתונות. בסיום הניתוח יחבש איזור הסנטר.
ההחלמה מניתוח זה תארך מספר ימים ועד כשבועיים, במהלכה הנפיחות תרד בהדרגה. בתקופת ההחלמה מומלץ להימנע מאכילת מזון קשה, בכדי לא לפגוע בתפרים, ויש לשמור על היגיינת האזור, בכדי להקטין סיכוי להתפתחות זיהום או דלקת.
סיכונים ותופעות לוואי של ניתוח הגדלת סנטר בשתלי סיליקון נדירים ועשויים להיות: תזוזה של השתל, זיהומים בפה, היווצרות עור עודף מתחת לסנטר, עור עודף באזור הצוואר, שחיקת עצם, חוסר תחושה באזור החדרת השתל, זיהום בשתל.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לטיפול או לניתוח.

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080