1/4

ניתוח הגדלת חזה

 

פרופורציות הגוף הנשי מושפעות מאוד מצורת וגודל החזה. ניתוח הגדלת חזה נותן פתרון מהיר ופשוט יחסית, לבעיה גופנית ופסיכולוגית שכיחה הנובעת מחוסר התפתחות, או אובדן נפח של החזה. הגדלת השד נעשית בניתוח המבוצע בהרדמה כללית ובו מוכנס שתל לשד לצורך הגדלת נפחו. שביעות הרצון כתוצאה מניתוחי חזה הינה מהגבוהות ביותר ונשים רבות, תבחרנה להגדיל את החזה שלהן, במטרה לשוות לגופן מראה מושך ולהעצים את הדימוי והביטחון העצמי שלהן.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

 

הניתוח מבוצע בדרך כלל בנשים מעל גיל 18, לאחר שהחזה הגיע לבשלות. במקרים של אסימטריה או חוסר התפתחות החזה, ניתן לבצע את הניתוח בגיל מוקדם יותר (להמשך קריאה על תיקון אסימטריה בשדיים). הניתוח מתאים לנשים עם חזה קטן, המעוניינות בהגדלתו, לנשים הסובלות מאסימטריה ולנשים שהחזה שלהן איבדן מנפחו כתוצאה מגיל, תנודות במשקל או לידות.
במידה וקיים גם עודף עור מומלץ לעיתים לשלב הרמה של השד באותו ניתוח להשגת תוצאה טובה יותר (להמשך קריאה על הרמת שדיים).

 

להערכה הטרום ניתוחית תפקיד מכריע בתוצאה המתקבלת. בבדיקה זו תתבקשי למסור מידע לגבי מצבך הרפואי ומחלות שד, כולל היסטוריה של סרטן שד אצלך או במשפחתך. הבדיקה תכלול גם הערכה מקיפה של מבנה הגוף, גובה, משקל, רוחב ומבנה בית החזה, מבנה השד, אסימטריה, מידת צניחת רקמת השד והפטמות, איכות העור וכן, עובי רקמת השד באזורים שונים, הנמדדת באמצעות מכשיר מיוחד. למשתנים אלו חשיבות בקביעת מידות השתל וסוגו, תוך התחשבות בהעדפות האישיות של המטופלת.

סוג השתל: קיימים שתלים במילוי סיליקון ג'ל, שתלים במילוי מי מלח ושתלי סיליקון במעטפת פוליאוריתן. בפגישת הייעוץ יפורטו יתרונות וחסרונות השתלים בפני המטופלת.


צורת השתל נחלקת לשני סוגים עיקריים: שתל עגול ושתל אנטומי (בצורת טיפה או אגס).


סוג השתל וצורתו יקבעו במהלך הבדיקה בהתאם לממצאים ולצורך.

הריונות, תנודות במשקל ותופעות גיל המעבר עלולים להשפיע על מראה החזה המנותח במהלך החיים.

 

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים בריפוי הפצעים לאחר הניתוח. על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

תהליך ניתוח הגדלת חזה

 

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, נמשך כשעה עד שעה וחצי, ובמהלכו מוכנס השתל מעל או מתחת לשריר החזה הגדול. המנח יקבע לאחר הערכת המטופלת במפגש טרום ניתוחי. במידה והניתוח משולב בהרמה – יתארך משכו.
קיימים שלושה מיקומים אפשריים לחתך הניתוח, באופן שיהיה מוסווה וכמעט ולא יראה: בבית השחי, סביב העטרה ובאזור הקפל התת שדי. האחרון, הינו הנפוץ ביותר והינו לרוב החתך המועדף, כיוון שהוא מאפשר גישה טובה ושליטה מיטבית בתוצאה.

בתום הניתוח תולבש חזייה מיוחדת. לאחר השגחה של מספר שעות תשתחרר המטופלת לביתה.

 

החלמה מניתוח הגדלת חזה

 

במהלך ההחלמה מניתוח הגדלת חזה נדרשת מנוחה של כשבוע, במהלכו מומלץ להימנע מפעילות מאומצת. כאבים לאחר הניתוח עשויים לארוך מספר ימים והם מטופלים באמצעות משככי כאבים. נפיחות בשדיים יורדת בהדרגה ועשויה להימשך עד כחודש. אין צורך בהוצאת התפרים, מפני שאלה נמסים מאליהם. את החזייה המיוחדת תתבקשי ללבוש במשך כל שעות היממה, לתקופה של 6 שבועות. מומלץ לישון על הגב בחודש הראשון לאחר ניתוח הגדלת החזה, על מנת למנוע לחץ על השתלים ולצמצם סיכוי לשינוי מיקומם. כמו-כן, חל איסור להרים משאות כבדים בתקופה זו. התוצאות הסופיות של הניתוח יראו כעבור מספר חודשים.

 

להנחיות שחרור מניתוח הגדלת חזה ותשובות לשאלות נפוצות לחצו כאן

 

סיבוכים אפשריים

 

כל ניתוח טומן בחובו סיכוי לסיבוכים. בהגדלת שדיים קיימים סיבוכים הייחודיים לעצם הכנסת השתלים.
בין הסיבוכים האפשריים נכללים דימום, זיהום ובעיות ריפוי פצע עד כדי פתיחה של קו התפרים או צורך בהוצאת השתל, צלקות בולטות, שינויים תחושתיים בשד, התקשות קופסית (המעטפת הנוצרת ע"י הגוף סביב השתל) שברוב המטופלות אין לה כל משמעות מעשית, משישות השתל מבעד לעור, שינוי מנח של השתל. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנות.

למרות שנשים רבות מניקות לאחר ניתוח הגדלת חזה, אין וודאות מוחלטת לגבי יכולת ההנקה. יש לזכור שקיימות סיבות רבות לתופעה זו.

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

 

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080