1/8

בוטוקס

 

פנים חלקים ומתוחים משווים מראה צעיר ורענן. עם השנים נוצרים קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים ומשווים להם מראה מבוגר וזעוף. קמטים אלה נוצרים לאורך השנים, מעודף פעילות של שרירי הבעה, אליהם מהודק העור בצמידות רבה. באמצעות טיפול פשוט בבוטוקס, ניתן לרוב לשוות לפנים מראה צעיר, רענן ונטול מראה כעוס. הטיפול בבוטוקס הינו פשוט, קצר ואינו דורש הרדמה. ההתאוששות היא מידית ותופעות הלוואי קלות וקצרות טווח. התוצאה נראית תוך מספר ימים. לטיפולים חוזרים יש השפעה חיובית מצטברת והם מאריכים את פרק הזמן בין טיפול לטיפול.

מהו בוטוקס?

 

הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטי הבעה בחלק העליון של הפנים הינו הטיפול הקוסמטי הנפוץ ביותר בתחום הרפואה האסתטית הלא כירורגית כיום. הבוטוקס משמש להרפיית פעולת השרירים (ולא למילוי קמטים כפי שחושבים רבים) (להמשך קריאה הזרקת חומרי מילוי).

בוטוקס הינה אחת הגרסאות המסחריות של בוטולינום טוקסין – חומר המופק מרעלן בחיידק הבוטולינום. כשרעלן זה מוזרק בכמויות זעירות ביותר הוא מחליש או משתק את פעילותם של שרירים הסובלים מפעילות יתר. משך פעילותו של החומר, שבסיומו חוזרים סיבי השריר לפעילות מלאה, הינו ממושך ויכול לארוך בין שלושה חודשים לחצי שנה. לכן, משכו של אפקט זריקת בוטוקס הוא עד חצי שנה ותוצאות הזרקת החומר הינן הפיכות.

הטיפול בבוטוקס יעיל במיוחד לטשטוש קמטי הבעה ואף הוריד משמעותית את כמות ניתוחי הרמת המצח הנדרשים לטיפול בקמטים אלו. באמצעות טיפולי בוטוקס ניתן גם לשות לגבות מראה מורם, לשטח קמטים במצח ולהפחית קמטי זעף.

מעבר לשימוש בטיפולים אסתטיים, בוטוקס משמש שנים רבות לטיפולים רפואיים הכוללים: הרפיית שרירים משותקים, טיפול בפזילה, טיפול בהזעת יתר (להמשך קריאה טיפול בהזעת יתר) וטיפול בכאבי ראש כרוניים.

קיימים מספר תכשירים המכילים בוטולינום טוקסין, כאשר הפופולאריים בינהם הינם "בוטוקס" ו"דיספורט".

 

למי מתאים הטיפול בבוטוקס?

 

הטיפול בבוטוקס מתאים לנשים וגברים המעוניינים לטשטש קמטי הבעה בחלקו העליון של הפנים. הגיל הממוצע להתחלת טיפול בבוטוקס הוא סביב גיל 35, אולם אם קיימים קמטים עמוקים בפנים, מסיבות גנטיות או אחרות, ניתן להתחיל מעט לפני כן ולשמר את המצב הקיים.

 

ניתן להפחית באופן משמעותי קמטי הבעה על-ידי הזרקת בוטוקס לסיבי השרירים באזורים הבאים:

  1. מצח – להפחתת קמטים אופקיים במצח.

  2. בין הגבות – להפחתת קמטי הזעף בין העיניים.

  3. לצידי העיניים – להפחתת קמטי הצחוק.

 

כמו-כן, ניתן לשוות לגבות מראה מעט מורם באמצעות הזרקת בוטוקס. הזרקת החומר לשרירים האחראים לכיווץ הגבות גורמת להפחתת פעילות יתר של שרירים אלו ומראה מורם של הגבות.

 

בפגישת הייעוץ, לפני תחילת טיפול בהזרקת בוטוקס, יבדוק ד"ר בראל את צורת הפנים, סימטריה, קמטים ומיקומם. בהתאם לממצאי הבדיקה ייקבעו אזורי ההזרקה ומינון הבוטוקס הנדרש ליצירת אפקט מירבי, תוך שמירה על מראה פנים טבעי.

 

ניתן לשלב עם טיפולי הבוטוקס טיפולי פנים נוספים, כדוגמת: הזרקת חומרי מילוי (להמשך קריאה הזרקת חומרי מילוי), הזרקת שומן עצמי (להמשך הזרקת שומן עצמי), עיבוי שפתיים (להמשך קריאה עיבוי שפתיים), עיצוב לחיים (להמשך קריאה עיצוב לחיים) ועוד.

 

טיפולי בוטוקס לא יבוצעו בנשים הרות או מניקות, במטופלים שסבלו בעבר מתגובה אלרגית לטיפול ובמטופלים שסובלים מזיהומים בעור באזור הטיפול המיועד.

 

תהליך הטיפול בהזרקות בוטוקס

 

הזרקת בוטוקס לטיפול בקמטים מבוצעת במרפאה בהליך פשוט, קל וקצר. הטיפול אינו דורש הרדמה, אלא אילחוש מקומי בלבד של האיזור המטופל. לאחריו, מוזרקות כמויות מזעריות של החומר, למספר נקודות בכל קמט, תוך שימוש במחט דקיקה.

ההתאוששות מהטיפול היא מידית. יש להמנע מעיסוי של הפנים ומפעילות מאומצת למשך יממה.

הסבירות להופעת תופעות לוואי של הטיפול הינה נמוכה. עם זאת, במהלך הימים הראשונים ייתכנו תופעות לוואי זמניות וקלות, כגון: כאבי ראש, בחילות, שטפי דם מעטים, אדמומיות, גירוי מקומי ונפיחות קלה באזור ההזרקה.

תוצאות הטיפול יראו לאחר מספר ימים וישמרו לתקופה של עד חצי שנה. זמן השפעת הבוטוקס על הקמטים מתארך בכל פעם שחוזרים על הטיפול. התמדה לאורך זמן בהזרקת בוטוקס תפחית את המשך היווצרות הקמטים באזורים המטופלים.

 

להנחיות לאחר טיפול בבוטוקס לחצו כאן

 

סיבוכים אפשריים

 

הסיבוכים בטיפולי בוטוקס נדירים ביותר, והינם: דימום או שטפי דם מקומיים, זיהום, התפרצות הרפס עורי, חולשת שרירים מקומית, כאב והנמכה זמנית של הגבה או העפעף. במיקרים נדירים ביותר עלולה להתפתח תגובה אלרגית לחומרי האלחוש ו/או למרכיבי החומר המוזרק.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לטיפול.

 

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080