ניתוח גינקומסטיה - הנחיות שחרור ותשובות לשאלות נפוצות

כאבים

בשעות הראשונות לאחר הניתוח צפויים להופיע כאבים והם יטופלו, טרם השחרור בתרופות נוגדות כאבים שינתנו בחדר ההתאוששות. בימים הבאים צפויים הכאבים לפחות בהדרגה וניתנים לשליטה על-ידי משככי כאבים רגילים. בד"כ לאחר כשבוע אין כאבים משמעותיים.

 

תרופות אנטיביוטוית

במידה ותינתן הוראה ע"י ד"ר בראל, יש ליטול אנטיביוטיקה לאחר הניתוח, למשך הזמן שיקבע בהוראות. ד"ר בראל יצייד אותך במרשם טרם השחרור.

 

רחצה

אין להרטיב את פצעי הניתוח למשך 48 שעות. לאחר מכן ניתן להתקלח ללא חשש. יש להקפיד על ניקיון ורחצה יום-יומית על מנת למנוע זיהומים. הפלסטרים שעל החתכים מודבקים היטב ואינם יורדים במים. ככלל, הפלסטרים צריכים להישאר במקומם והם יוסרו על-פי הנחיות ד"ר בראל.

 

מחוך אלסטי מיוחד

עליך ללבוש את החזייה המיוחד במשך כל שעות היממה, כולל בזמן השינה, לתקופה של 6 שבועות.

 

נקזים

במידה והושארו נקזים בניתוח הם יוסרו עם הירידה בהפרשה, לרוב במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח, בהתאם לשיקולו של ד"ר בראל.

 

מנוחה וחזרה לפעילות

במהלך ההחלמה מניתוח גינקומסטיה נדרשת מנוחה של כשבוע. עם זאת מומלץ להימנע משכיבה, ניתן לצאת מהמיטה כבר שעות אחדות לאחר הניתוח וניתן לחזור לפעילות יומיומית מתונה תוך ימים בודדים. היכולת לחזור לעבודה היא אישית ותלויה בסוג העבודה. ככלל ניתן לחזור לעבודה משרדית כעבור שבוע. יש להימנע מהרמת משאות כבדים ומפעילות ספורטיבית מאומצת במשך כחודש וחצי. לאחר מכן תוכל לחזור לפעילויות הנ"ל באופן הדרגתי.

שינה
מומלץ לישון על הגב בלבד למשך כשבועיים.

חשיפה לשמש

בכדי להבטיח תנאים מיטביים להחלמת החתכים, יש להגן על קו התפרים מפני השמש בשנה הראשונה לאחר הניתוח. בחצי השנה הראשונה מומלץ להמנע לחלוטין מחשיפה לשמש. בהמשך ניתן לכסות את קו התפרים בעזרת פלסטר אטום בצבע גוף בעת החשיפה לשמש.

 

שינויים בתחושה

בחודשים לאחר הניתוח התחושה על עור השד והפטמה שונה מהתחושה לפני הניתוח. בדרך כלל, התחושה הנורמלית חוזרת תוך מספר חודשים, אולם, לעיתים, התהליך עשוי להימשך עד שנה וחצי. נזק בלתי הפיך לתחושה בפטמה אינו שכיח, אם כי לא בלתי אפשרי.

תוצאות סופיות

ניתן להבחין בשיפור מיד בתום הניתוח. עם זאת ייתכנו סימנים כחולים מתחת לעור אשר ייעלמו לאחר כשבוע עד שבועיים. בצקות כתוצאה משאיבת השומן יחלפו בהדרגה בחודשים הראשונים, עודפי העור גם הם יתכווצו בהדרגה והצלקת תלך ותתבהר. תוצאותיו הסופיות של ניתוח גינקומסטיה יראו לעין רק כעבור כחצי שנה ואפילו שנה. שמירה על משקל תקין ויציב תעזור לך לשמור על תוצאות הניתוח לאורך שנים.

 

מקרים בהם יש ליצור קשר מיידי עם ד"ר בראל

אם מופיעים: נפיחות, שינוי צורה, כאבים יוצאי דופן, פצעים על עור השד, הפרשה או עליית חום. תמיד נכון להשוות את שני השדיים. אם שד אחד מתנהג באופן יוצא דופן, יש ליצור קשר עם ד"ר בראל.

 

במקרים אלו ובכל שאלה נוספת ניתן להתקשר למתאמת של ד"ר בראל: תמי - 054-7097096.

 

החלמה מהירה!

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080