ניתוח הקטנת חזה - הנחיות שחרור ותשובות לשאלות נפוצות

כאבים

בשעות הראשונות לאחר הניתוח צפויים להופיע כאבים והם יטופלו, טרם השחרור בתרופות נוגדות כאבים שינתנו בחדר ההיתאוששות. בימים הבאים צפויים הכאבים לפחות בהדרגה וניתנים לשליטה על-ידי משככי כאבים רגילים. בד"כ לאחר כשבוע אין כאבים משמעותיים.

 

תרופות אנטיביוטוית

במידה ותינתן הוראה ע"י ד"ר בראל, יש ליטול אנטיביוטיקה לאחר הניתוח, למשך הזמן שיקבע בהוראות. ד"ר בראל יצייד אותך במרשם טרם השחרור.

 

רחצה

אין להרטיב את פצעי הניתוח למשך 48 שעות. לאחר מכן ניתן להתקלח ללא חשש. יש להקפיד על ניקיון ורחצה יום-יומית על מנת למנוע זיהומים. הפלסטרים שעל החתכים מודבקים היטב ואינם יורדים במים. ככלל, הפלסטרים צריכים להישאר במקומם והם יוסרו על-פי הנחיות ד"ר בראל.

 

חזייה מיוחדת

עליך ללבוש את החזייה המיוחדת במשך כל שעות היממה, כולל בזמן השינה, לתקופה של 6 שבועות.

 

נקזים

במידה והושארו נקזים בניתוח הם יוסרו עם הירידה בהפרשה, לרוב במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח, בהתאם לשיקולו של ד"ר בראל.

 

מנוחה וחזרה לפעילות

במהלך ההחלמה מניתוח הקטנת חזה נדרשת מנוחה של כשבוע, במהלכו מומלץ להימנע מפעילות מאומצת. ניתן לחזור לפעילות יומיומית מתונה תוך ימים בודדים. היכולת לחזור לעבודה היא אישית ותלויה בסוג העבודה. ככלל, ניתן לחזור לעבודה משרדית כעבור שבוע.

יש להימנע מהרמת משאות כבדים, מפעילות ספורטיבית מאומצת ומפעילויות הכרוכות בלחץ על עצם החזה במשך כחודש וחצי. לאחר מכן תוכלי לחזור לפעילויות הנ"ל באופן הדרגתי. 

שינה

מומלץ להמנע משינה על הבטן למשך חודש וחצי לאחר ניתוח הקטנת החזה.
מומלץ לישון על הגב בלבד למשך כשבועיים.

שינויים בתחושה

בחודשים לאחר הניתוח התחושה על עור השד והפטמה שונה מהתחושה לפני הניתוח. בדרך כלל, התחושה הנורמלית חוזרת תוך מספר חודשים, אולם, לעיתים, התהליך עשוי להימשך עד שנה וחצי. נזק בלתי הפיך לתחושה בפטמה נדיר אם כי לא בלתי אפשרי.

תוצאות סופיות

עם ירידת הנפיחות בקוטב העליון של השד, ירידת הבצקת וספיגת שטפי הדם ילך ויקטן השד בהדרגה אף יותר. הצלקת תלך ותתבהר, מוקדים קשים שקיימים בו ילכו ויתרככו והוא יקבל מראה טבעי ויפה. תוצאותיו הסופיות של ניתוח להקטנת השדיים יראו לעין רק כעבור כחצי שנה ואפילו שנה. שמירה על משקל תקין יעזור לכן לשמור על השדיים בגודלם ובצורתם האופטימלית לאורך שנים.

 

מקרים בהם יש ליצור קשר מיידי עם ד"ר בראל

אם מופיעים: נפיחות, שינוי צורה, כאבים יוצאי דופן, פצעים על עור השד, הפרשה או עליית חום. תמיד נכון להשוות את שני השדיים. אם שד אחד מתנהג באופן יוצא דופן, יש ליצור קשר עם הרופא.

 

במקרים אלו ובכל שאלה נוספת ניתן להתקשר למתאמת של ד"ר בראל: תמי - 054-7097096.

 

החלמה מהירה!

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080