1/6

ניתוח לתיקון אסימטריה

 

משחר ההסטוריה מבנים בעלי סימטריה אפיינו את הגדרת היופי. עם זאת, מעטות ניחנו בסימטריה מושלמת בין השדיים ולרוב הנשים קיימת אסימטריה בחזה באופן שאינו בולט לעין. במקרים מסויימים האסימטריה בולטת לעין במידה כה רבה, עד כדי ירידה בביטחון העצמי ותחושת אי נוחות, המלווה בצורך להסתיר את החזה. בניתוח לתיקון אסימטריה של החזה מעוצב החזה באופן המקרב לשיווין בין השדיים. תוצאותיו של הניתוח משפרות את הדימוי העצמי, הביטחון והמיניות ואף מרחיבות עבור המנותחת את אפשרויות הלבוש העומדות בפניה.

למי מתאים ניתוח לתיקון אסימטריה?

 

ניתוח מבוצע בדרך כלל בנשים מעל גיל 18, לאחר שהחזה הגיע לבשלות. הניתוח מתאים לנשים בעלות שדיים הנבדלים בגודלם, מיקומם או גובהם באופן בולט, או שדיים בעלי מיקום פטמות שונה.

מכיוון שאסימטריה בחזה עלולה להוות אינדיקציה לגידול בשד (בין אם שפיר או ממאיר), קיימת חשיבות רבה לבדיקה הטרום ניתוחית ובמידת הצורך להדמיה. הבדיקה, אותה יבצע ד"ר בראל, תכלול תישאול על מחלות רקע ובדיקה גופנית מקיפה של כל אחד מהשדיים, בכדי לאבחן את הסיבה לאסימטריה בינהם.

בהתאם לממצאים, ותוך התחשבות בהעדפות האישיות של המטופלת, יקבע ד"ר בראל את סוג הניתוח הנדרש.

סוג הניתוח משתנה ממטופלת אחת לשניה ועשוי להיות כל אחד מסוגי ניתוחי השד או שילובים בינהם: הקטנת שד (להמשך קריאה על הקטנת שדיים), הרמת שד (להמשך קריאה על הרמת שדיים), הגדלת שד (להמשך קריאה על הגדלת שדיים) ושחזור שד (להמשך קריאה על שחזור שד). 

 

תהליך ניתוח לתיקון אסימטריה, החלמה וסיבוכים אפשריים

 

ניתוח לתיקון אסימטריה מבוצע בדרך כלל תחת הרדמה כללית ואורך מספר שעות, בהתאם לסוגו ולמורכבותו.

תהליך הניתוח, ההחלמה ממנו והסיבוכים האפשריים משתנים בהתאם לסוג ניתוח/י השד הנדרש/ים.

הריונות, תנודות במשקל ותופעות גיל המעבר עלולים להשפיע על מראה החזה המנותח במהלך החיים.

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים בריפוי הפצעים לאחר הניתוח. על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

 

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080