1/7

ניתוח מתיחת זרועות

 

זרועות מהודקות נחשבות בעיני רבים למאפיין סקסי, מושך וצעיר.ירידות ועליות במשקל, תהליך ההזדקנות הטבעי של העור ודילדול שרירים עשויים לגורם לזרועות הידיים להיראות לא מתוחות, רפויות ולא אסתטיות. נשים וגברים הסובלים מתופעה זו נמנעים מלבישת גופיות ומהרמת הזרועות על מנת שלא לחשוף עודפי עור אלו.

 

ניתוח מתיחת זרועות מעלים עודפי עור באזור הזרועות ומעניק לזרועות מראה אחיד, מחוטב, מהודק ולא מדולדל.

 

 

 

 

 

 

למי מתאים ניתוח מתיחת זרועות?

 

ניתוח עיצוב זרועות מיועד לנשים וגברים, מגיל 18 ומעלה וללא עודף משקל מסוכן, הסובלים מדלדול של הזרועות, העלול להיגרם מירידה דרסטית במשקל, כתוצאה מירידה באלסטיות העור ודלדול השרירים בשל השפעות הגיל, או מסיבות תורשתיות.

 

 

במהלך פגישת הייעוץ יבצע ד"ר בראל מספר בדיקות רפואיות בכדי לוודא את כשירות המטופל לעמוד בניתוח, יבחן את צורת הזרועות, ויעמוד על מיקומם של עודפי העור והשומן, על מנת לקבוע באיזו שיטה יתבצע הניתוח:

 

  • במידה ואין כמות רבה של רקמות עודפות או במקרים בהם עודפי העור מתרכזים בעיקר בחלק הקרוב לבית השחי יתבצע הניתוח דרך חתך בתוך בית השחי. בשיטה זו הצלקת שתתקבל תהיה פחות ניכרת לעין.

  • במידה וישנה כמות רקמות עודפות רבה מבוצע חתך לאורך החלק הפנימי של הזרוע ובמקרים קיצוניים החתך נמשך גם לכיוון צדי החזה העליון.

 

 

בשתי השיטות נהוג לרוב לשלב שאיבת שומן (להמשך קריאה על שאיבת שומן), על מנת לקבל מראה אופטימלי. השאיבות מפחיתות את אחוז השומן בזרוע והשריריםניראים טוב יותר לעין. מלבד הזרועות ניתן לשאוב גם מוקדים נוספים עם עודפי שומן.

 

 

ניתוח מתיחת זרועות אינו מתאים למי שעבר הרחקה של בלוטות לימפה מבית השחי (למשל, נשים לאחר כריתת שד), עקב הסיכון להתנפחות הגפה (לימפאדמה).

 

 

עישון מהווה גורם סיכון להיווצרות סיבוכים בריפוי הפצעים לאחר הניתוח. על-כן, יש להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח ועד להחלמה מלאה.

 

 

תהליך ניתוח מתיחת זרועות

 

 

ניתוח למתיחת זרועות מתבצע לרוב בהרדמה מלאה. הניתוח אורך כשעתיים וחצי עד שלוש שעות. סוג ואורך החתך ייקבע בהתאם לצרכים העיצוביים של הזרועות, למצבו של המטופל ובהתאם לחוות דעתו המקצועית של ד"ר בראל. במהלך הניתוח, במידה ויש צורך בשאיבת שומן מהזרוע, זו תהיה הפעולה הראשונה שתתבצע. בהמשך יבוצע עיצוב של הזרוע באמצעות הסרת עודפי העור, העור הנותר ימתח ויהודק לגוף והחתך יתפר בתפר פנימי שמתמוסס מעצמו. בתום הניתוח יולבש שרוולון אלסטי מיוחד שנועד ליצור לחץ מתמשך על האזור המנותח. במקרים מסוימים יחליט ד"ר בראל להשאיר נקזים שתפקידם איסוף נוזלים ודם מהחלל שנוצר. לאחר השגחה ישוחרר המנותח לביתו.

 

 

החלמה מניתוח מתיחת זרועות

 


זמן ההחלמה מניתוח מתיחת זרועות אורך מספר ימים עד שבועיים. לאחר הניתוח כשהזרועות חבושות ונפוחות, סביר להניח כי תורגש תחושת אי נוחות. כמו כן צפויים כאבים קלים, להקלתם ניתן להיעזר במשככי כאבים. הנפיחות, אי הנוחות והכאבים ייעלמו בהדרגה בתוך מספר ימים עד שבועיים. במידה והושארו נקזים בניתוח, הם יוסרו עם הירידה בהפרשה, לרוב במהלך השבוע הראשון שלאחר הניתוח, בהתאם לשיקולו של ד"ר בראל. אין צורך להגיע לרופא לשם הוצאת התפרים מפני שאלה נמסים מאליהם. זמן החזרה לעבודה ייקבע בהתאם לסוג העבודה ולקצב ההחלמה האישי, והוא נע בין שלושה ימים ועד לשבועיים מיום הניתוח. למשך שבועיים לפחות יש להימנע מפעילות גופנית נמרצת ובעיקר מהפעלת מאמץ על הזרועות. השרוולון האלסטי מעניק תמיכה ומפעיל לחץ על הזרועות בעת ההחלמה. יש ללבשו בכל שעות היממה במשך שישה שבועות. התוצאות הסופיות של הניתוח יראו כעבור מספר חודשים. חשוב לדעת כי תוצאה זו לא תשמר במקרים של השמנה קיצונית.

 

 

סיבוכים אפשריים

 

 

לאחר הניתוח יכולה להישאר צלקת ארוכה בזרוע הפנימית וקשה לחזות מראש עד כמה תבלוט. עם זאת, לרוב הצלקת מוסוות בקפל בין שרירי הזרוע ובבית השחי. כבכל ניתוח עלולים להיות סיבוכים, תופעות שעלולות להתרחש הן: שטפי דם, זיהומים, דלקות, נפיחות, הצטברות תת עורית של נוזלים (סרומה), נמק בשומן או ברקמות אחרות, פגיעה עצבית (ירידה בתחושה) בזרועות, בצקות, אסימטריה. התופעות הללו ניתנות לרוב לטיפול במידה ואובחנו בזמן. הסיכון לסיבוכים עולה במעשנים.

 


ד"ר בראל עומד לרשותכם בעת המפגש ויענה על כל שאלה הקשורה לניתוח.

לקביעת פגישת יעוץ

03-7478080